sex neprotejat

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

sex neprotejat

Mesajde BBK » Mie Iul 04, 2007 15:07

as avea o problema...am facut sex cu iubita mea fara prezervativ si atunci cand am scos penisul..am vazut un spermatozoid pe capul penisului...acum ma intreb...oare nu o fi ajuns si la ea vreun spermatozoid...vreau sa precizez ca apoi am ejaculat (destul de mult) repet incaodata intrebarea se poate ramane insarcinata cu o parte f mica-mica de sperma? astept raspuns ! multumesc anticipat!
Cu Respect Florentin
BBK

raspuns

Mesajde Sexolog » Joi Iul 05, 2007 0:53

Mesajul tau este lipsit de coerenta, dar ma limitez la intrebarea din final. Spermatozoizii nu se vad cu ochiul liber!!! Da, se poate ramane insarcinata si de la o cantitate mica de sperma. Mai multa atentie si folositi metodele contraceptive.
Sexolog

Mesajde BBK » Joi Iul 05, 2007 9:06

deci...am vrut sa spun ca in timpul actului sexual (cel putin la mine) daca strang penisul imi iese putina sperma nu indeajuns sa iasa afara!.din cazua asta imi este frica.nu am folosit prezervativ si... mentionez ca am ejaculat destul de mult afara.dupa cat timp de la actul sexual se face testul de sarcina?as mai vrea sa spun ca iubita mea ia anticonceptionale(din cauza unor probleme ginecologice) dar din nefericire in ziua aceea si cu o zi inainte le`a luat gresit.se poate ca sa nu ramana insarcinata daca le`a luat inainte corect si acum le ia tot in ordine.ce metoda putem folosi ca sa nu ramana insarcinata?va multumesc![/b]
Cu Respect Florentin
BBK

Înapoi la Intreaba sexologul