nepotrivire sexuala

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

nepotrivire sexuala

Mesajde florin3ever » Lun Noi 05, 2007 12:16

Am si eu o antrebare care poate cine stie poate sau mai confruntat multe persoane si as vrea nu sfat bun . Am si eu o prietena cam de 5 ani eu am 23 ea 26 si an 5 ani de zile nu am reusit so satisfac nici odata doar eu am fost cel satisfacut. Problema mea sete ca ejaculez prea repede respectiv sub 5 min si a ei este ca o cam doare an timpul actului sexual si dupa . Si anca o problema a aparut acum dupa 5 ani,nu am mai facuto de 4 luni si acum ea nu ma mai vede ca pe nu barbat ci ca pe un prieten oare de ce nu am satisfacuto nici o data? AMI place de ea ca am putut vorbi deschis .La anceputul relatiei ea ma iubea foarte mult si acuma sunt sigur ca ma iubeste poate ca sa-u antamplat toate astea si ca am facuto sa sufere mult vreo 2 ani de zile binenteles nu am batuto si nu am anselato. Nam dat timp de gandire o luna sa ne punem an ordine sentimentele la care ea mia zis an timpul asta sami gasesc o amica sa stau devorba si cu ea si chear so facem sa vad cum ar fi si cu alta si sami fac un pic de experienta binenteles si ea mia spus ca ar vrea sa vada cum e cu cineva mai anvarsta, ma gandesc la experienta.Este prima femeie cu care am contact sexual si la ea sunt primul.Sa vedem peste o luna cum stam cu sentimentele si sunt sigur ca o iubesc cu adevarat de altfel sunt sigur ca si ea ma iubeste cu adevarat. Sper din tot sufletul sa o pot satisface asa cum merita si sa ma puteti ajuta an ami rezolva problema .Si sami spuneti ce as putea folosi pentru ami ambunatati performantele etc. Eu cred ca o amica sau o persoana cu care so fac nu ma poate ajuta asa mult cum ati putea dumneavoastra .As vrea sa ma priveasca di nou ca si pe un barbat nu ca pe un prieten. Am dat sami comand si eu Chinese Brushsi si HotMan Parfum Feromoni dar Chinese Brushsi nul au anca pe stoc .As vrea sa ami dati un sfat an cea ce cumpar si sa ma ajutati sami rezolv problema daca se poate mai detaliat si daca mai doriti alte informatii va rog sami spuneti ca zodiac ea este leu si eu fecioara. va multumesc mult.[/b]
florin3ever
florin3ever

raspuns

Mesajde Sexolog » Lun Noi 05, 2007 23:40

Durerea in timpul actului sexual nu e normala. Fie e o durere reala, cauzata de o afectiune genitala (infectie netratata la timp care s-a cronicizat, chist ovarian, cervicita etc), fie o "durere" imaginara, ca reactie la lipsa satisfactiei in timpul actului sexual. Problema voastra nu e izolata. Experienta sexuala ati capatat-o impreuna si nici unul din voi nu aveti termen de comparatie. Ejacularea prea rapida din partea ta, nu i-a oferit partenerei tale ocazia sa se descopere ca femeie si sa se bucure de actul sexual in deplinatatea beneficiilor lui mentale si fizice. La aceasta se adauga si faptul ca ai facut-o sa sufere timp de 2 ani. Disponibilitatea ei emotionala s-a redus in timp, ceea ce s-a reflectat si in disponibilitatea fizica. Controlul ejacularii se poate realiza in timp, mental, dar e nevoie de exercitiu si de un efort din partea ambilor parteneri. Pana la acel moment puteti folosi produsele pentru intarzierea ejacularii, care va pot ajuta sa oferiti pertenerei mai multa satisfactie. Toate aceste sfaturi se aplica in situatia in care ambii parteneri doresc sa incerce salvarea si imbunatatirea relatiei. Optiunea de a incerca cu alti parteneri si apoi sa reevaluati relatia, va apartine si nu o pot judeca. In ceea ce priveste semnele zodiacale, nu ma pot pronunta, deoarece astrologia depaseste competentele mele.
Sexolog

si anca ceva care ma nelinisteste

Mesajde florin3ever » Mar Noi 06, 2007 0:00

Zice ea ca sa dezobisnuit sa faca sex dragoste etc.Si ca poate este nepotrivrire de caractere findca o doare asa si ca nu am satisfacuto binenteles ca ea este o persoana care se satisface mai greu. Sunt curios rau de tot carei faza cu nepotrivirea asta de caractere si de unde stii ca este nepotrivire.Si ce as putea face sa ma vada din nou ca pe un barbat nu prieten. va multumesc anticipat
florin3ever
florin3ever

Înapoi la Intreaba sexologul