erectie fara ejaculare la final

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

erectie fara ejaculare la final

Mesajde fillo » Joi Noi 29, 2007 12:50

Buna ziua,
ca toti ceilalti care au postat aici, am si eu o problema. De cand am inceput viata sexuala nu am ejaculat niciodata. Actul sexual decurge normal, daca pot sa zic asa, insa la sfarsit, cu toate ca am orgasm, nu ejaculez. Avand in vedere ca am 27 ani semnul de intrebare asupra acestei probleme devine din ce in ce mai mare. Ma intereseaza sa stiu cum se numeste boala, daca exista vreun remediu fara a consulta un urolog, daca stiti ceva despre aceasta problema. Astept raspunsul dumneavoastra.

Va multumesc anticipat.
fillo

raspuns

Mesajde Sexolog » Joi Noi 29, 2007 22:45

Ma voi repeta si voi spune ca raspunsurile de pe forum sunt avizate, dar sunt doar orientative si doar in scopul educarii si a unei mai bune informari a cititorilor. Din pacate nu se poate trata sau pune un diagnostic on line. In functie de amanuntele pe care le prezinta fiecare persoana, pot emite doar supozitii. Scopul final este ca toti sa constientizam ca sexualitatea si tot ce deriva din ea este si o probema de sanatate publica si ca problemele nu se rezolva cu leacuri babesti sau ascultand parerea vecinului sau prietenului. Medicul este cel mai in masura sa stabileasca situatia reala. In cazul dumneavoastra este posibila o obstructie a canalelor prin care se elimina sperma, dar repet, in lipsa unei consultatii de specialitate nu se poate da un verdict. Doar medicul, ajutat de investigatiile specifice, poate pune un diagnostic corect si poate stabili un plan de tratament. Este bine sa intelegeti ca drumul cel mai scurt pentru rezolvarea problemelor este sa mergeti la medicul urolog.
Sexolog

Mesajde fillo » Vin Noi 30, 2007 22:58

Va multumesc pentru timpul acordat si am sa va urmez sfatul.
fillo

Înapoi la Intreaba sexologul