Masochism psihic, care o mai este asa ?

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

Masochism psihic, care o mai este asa ?

Mesajde catalin » Mar Ian 29, 2008 23:54

Vreau o parere de la sexolog cu privire la ceea ce voi scrie mai jos, adica cum se descrie, daca termenul meu e pus corect la inclinarea asta sexuala, daca s-a mai intalnit o alta persoana care este asa pana acum.
Daca mai exista sa zica sexologul daca doreste, pentru ca precis a lucrat cu sute de pacienti si are multe cazuri la activ, eventual daca a intalnit, sau si altcineva, cum fac sa dau si eu de asa ceva, pentru ca mi-as dori o partenera pe genul acesta de inclinatie sexuala si nu gasesc.

Care e treaba cu masochismul psihic ? Deci nu arhicunoscutul masochism fizic, sunt foarte curios daca exista o fata pe genul acesta pentru ca asa sunt eu.
Scrie prin cartile de sexologie din 1944, insa in zilele noastre nu vad nicaieri din pacate, acolo scria despre multi elevi care dadeau teza, cand auzeau semnalul ca timpul s-a scurs si nu facusera mare lucru, aveau ejaculari puternice.

De ex pe mine ma excita 50 % fizicul unei femei ca pe toti, insa factorii psihici sunt cu totul altii ca la ceilalti. Ma excitam de ex foarte tare daca eram la o colega acasa si in loc sa ne ducem la scoala chiuleam, imi dadeam seama ca timpul trecea si eu trebuia sa fiu la scoala, luam absente si aveam deci mari probleme, cand vedeam ca era prea tarziu sa repar ceva, brusc disperarea se transforma in excitatie sexuala puternica care se finaliza printr-un orgasm puternic prin masturbare, sau daca faceam sex cu ea. Daca ea era si nepasatoare total fata de problema mea, excitatia se amplifica.
Alt exemplu, daca de ex eram la teza (cam exact ca in exemplu din carte), daca nu reuseam sa fac mai nimic la teza, vedeam ca timpul trece, inainte cu 5 minute de expirarea timpului eram disperat ca stiam ca voi lua nota mica, stiam ca nu mai pot sa fac nimic in timpul ala, ma excitam deodata si usor cu mana prin pantaloni ma masturbam nevizibil, atingeam un orgasm teribil cand profa spunea "creioanele jos".

Concluzia este ca anume tipuri de disperari se transforma in excitatie.
Am descoperit asta intamplator in copilarie fara sa vreau.
Cateodata provocam eu singur situatii din astea dupa aia, nu scriam special nimic la lucrare din cand in cand ca sa pierd si sa ma excit tare. Alteori chiuleam special tot ca sa disper din cauza ca iau absente si sa ating un orgasm teribil. Mai sunt si alte ipostaze, de obicei cand fac sex, imi imaginez ca sunt in astfel de situatii, altfel nu ating excitatia, trebuie femeia plus sa ma gandesc la alea sau sa provocam o situatie de genul.
catalin

Mesajde cristina_20 » Sâm Iun 28, 2008 21:06

esti dus ma ..
cristina_20

Înapoi la Intreaba sexologul