dilema

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

dilema

Mesajde alexion19 » Mar Feb 12, 2008 1:55

Buna ziua , am 19 ani si am avut primul meu contact sexual acum 5 luni , defapt nu a fost un contact normal deoarece nu am putut avea erectie probabil m-am inhibat , iar de atunci nu am mai avut nici o tentativa de a face sex dar acum am o pretena de o sapt si ma tem pt faptul ca
pot pati la fel si cu ea si pot intra intr-o situatie f jenanta mai ales ca amandoi suntem din acelasi anturaj si se poate afla ... As vrea sa -mi dati un sfat ca sa pot depasii aceasta situatie .Va multumesc !!! astept raspuns.
alexion19

raspuns

Mesajde Sexolog » Mar Feb 12, 2008 12:51

Inceputul vietii sexuale este la multi tineri marcat de asfel de evenimente, absolut normale. Este un moment in care experimentezi senzatii noi si de aceea incarcatura emotionala este foarte mare. De obicei frica de a nu dezamagi este cea care determina astfel de momente mai putin placute. Nu trebuie sa te sperii, doar sa incerci sa fii mai relaxat. Esti un tanar sanatos si de aceea nu ai motive sa-ti faci griji inutile. Cu intelegere si cooperare din partea partenerei vei reusi sa te bucuri de momente placute. Daca si partenera ta este lipsta de experienta, puteti invata impreuna cu putina rabdare, atentie si de ce nu..umor! Asigurati-va ca stiti tot ce trebuie despre bolile cu transmitere sexuala si contraceptie. Succes!
Sexolog

Mesajde alexion19 » Mie Feb 13, 2008 0:14

Mai e ceva , io m-am cam masturbat inainte si ma gandesc ca si asta are o influentza in acest lucru , si imi aduc aminte ca inainte de ziua aceea in care treb sa fac sex pt prima oara m-am masturbat ...acuma nush c sa zic , unii zic sa nu ma mai masturbez si sa renunt la filme xxx .Dvs c parere aveti???
alexion19

Înapoi la Intreaba sexologul