nu mai simt

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

nu mai simt

Mesajde stefan990 » Joi Mai 08, 2008 9:12

Cred ca am o problema foarte grava,de aproximaiv 1 an de fiecare data cand urinam si trebuia sa plec undeva, eu ma stergeam cu prosopul pe capul penisului pana numai ramanea nici urma de urina ca sa nu miroasa(dar totul cred ca se petrecea in mintea mea) si la un moment dat am obervat ca totul este ok, pana in momentul sa ejaculez,la fel ca inainte,dar din momentu in care am ejaculat,nu mai simt nimic,nu maii am aproape nicio senzatie,mentionez faptul ca nu mia aparut nimic smnificativ pe capul penisului,daca mi-ati putea sugerea un medicament sau vreo alifie.poate fi vorba de vreo iritatie?multumesc anticipat.
stefan990

raspuns

Mesajde Sexolog » Mar Mai 27, 2008 5:27

Din modul in care ai prezentat situatia rezulta ca faci o conexiune intre stersul penisului cu prosopul si faptul ca nu mai simti nimic in momentul in care ejaculezi. Expunerea ta nu este foarte clara si nu inteleg exact care este problema (spui ca nu mai simti nimic cand ejaculezi, dar nu precizezi in urma carei activitati survine ejacularea-masturbare sau act sexual?). Stergerea cu prosopul dupa urinare nu este tocmai igienica (indicata este spalarea sau stergerea cu un servetel umed sau hartie igienica), dar in nici un caz nu a determinat disparitia senzatiilor din timpul ejacularii. Cel mult, in situatia in care ai folosit acelasi prosop de mai multe ori si eventual acesta nu a fost "curat" ai putut favoriza terenul pentru o inflamatie. Cel mai sigur este sa mergi la un medic (urolog) caruia sa-i explici exact situatia si mult mai clar!
Sexolog

Înapoi la Intreaba sexologul