orgasm cu fluturasul sau ..

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

orgasm cu fluturasul sau ..

Mesajde cristina_20 » Mar Iun 24, 2008 13:50

aa imi cer scuze ca n-am postat mai devreme a intervenit o problema .. in fine

intrebarea era ... daca exista exercitii yoga ceva .. habar n-am .. pentru relaxarea clitorisului sau ceva de genu :)) stiu ca suna stupid dar.. chiar as avea nevoie pentru ca nu gasesc modalitati de relaxare de nici un fel. treaba sta in felul urmator ... am o chestie un fluturas din franta care daca il pun pe clitoris incepe sa ma manance .. am orgasm 1-2 .. 3 cel mult .. intr-o zi. dupaia daca fac sex cu prietenul nu am orgasm .. si problema mea e ca uneori chiar simt nevoia de relaxare prin orgasm si ma joc cu fluturasul ala .. si am observat ca daca nu il folosesc 1-2 saptamani incep sa devin mai sensibila si sa ma apropii de orgasm cu pr meu ... eu nu i-am spus de jucari asta .. si nici n-o sa-i zic vriodata (e pb mea) .. atata vreau sa shtiu .. daca ati auzit sau ce as putea sa fac sa am intreaga zona mai sensibila..

multumesc
x
cristina_20

raspuns

Mesajde Sexolog » Joi Iul 03, 2008 15:14

Excitabilitatea depinde de vascularizatia si inervatia zonei respective. Exista creme care au efect de vasodilatatie in zonele intime la care se adauga si actiunea excitanta a altor agenti pe care le contin (megaclit, spanische fliege, libidocream ). Preferinta ta pentru acea jucarie, nu este un lucru ciudat si nici nu trebuie sa ramana un secret. Daca ai vorbi cu prietenul tau despre asta, poate ar invata sa te excite la fel de mult ca jucaria. De multe ori, femeile nu ajung la orgasm clitoridian cu partenerul, pentru ca acesta pur si simplu nu stie ce si cum sa faca. Din pacate oricat de mult am simti ce doreste partenerul, tot comunicarea verbala este cea mai eficienta. Spune-i ce-ti place si ajuta-l sa invete sa-ti ofere placere. Un preludiu corespunzator, care poate sa includa si jucariile sexuale, asigura un act sexual reusit, cu obtinerea orgasmului pentru ambii parteneri.
Sexolog

Mesajde cristina_20 » Dum Iul 06, 2008 16:57

nop.ma tem ca nu merge chestia cu preludiul .. deci chiar am incercat. acu fac pauza de chestia aia vibratoare si fac execritii kegel poate poate .. l-oi face si pe el fericit (sa vada ca am orgasm). si daca i-as zice prietenului meu sigur s-ar supara foc ... pentru ca i-am zis alte amanunte mai putin anormale .. si s-a iritat .. sa incerc si niste creme d'alea .. poate cine shtie .. multumesc pentru raspuns. va tin la curent ;)
cristina_20

Înapoi la Intreaba sexologul