Pot sa raman insarcinata ?

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

Pot sa raman insarcinata ?

Mesajde alinaaa » Mie Iul 02, 2008 12:00

Am facut petting cu prietenul meu, de mai multe ori, si ultima data ne-am dat toate hainele jos.Intrebarea este daca el a atins vaginul meu cu penisul, pot sa raman insarcinata? Nu am ajuns la penetrare, pur si simplu atingea, si nici nu a ejaculat, ne-am fi dat seama.Problema e ca am mai citit pe undeva ca pot aparea cantitati infime de sperma sau secretii fara sa ne dam seama, si atingandu-ne zonele genitale, as putea sa raman insarcinata.
Deci se poate sa apare anumite secretii sau nush..ceva.. care sa duca la o sarcina?Chair daca nu a ejaculat.
alinaaa

Mesajde cristina_20 » Mie Iul 02, 2008 23:03

cati ani ai ,,,, of ce intrebari ... sa-ti fie frica atunci cand ai sa vezi sperma curgand din vaginul tau si nici atunci ca .. exista totusi pastila de a 2-a zi...dar mai bine folosesti prez si nu sunteti in pericol.
cristina_20

raspuns

Mesajde Sexolog » Joi Iul 03, 2008 15:02

Pentru a ramane insarcinata trebuie ca tu sa fi fost in perioada fertila (de ovulatie) si sperma sa ajunga in vagin. Din cate ai scris, nu a avut loc penetrare si nici ejaculare, deci e putin probabil sa apara o sarcina in aceste conditii. Alta data folositi prezervativul sau alta metoda de contraceptie.
Sexolog

Înapoi la Intreaba sexologul