Am si eu o problema

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

Am si eu o problema

Mesajde Ciprian16 » Dum Iul 13, 2008 12:45

Buna. Am 16 ani, nu demult mi-am pierdut virginatatea si cred ca sufar de ejaculare precoce. Am facut sex pana acum de 4 ori. Prima data a fost ok, ma refer la lungimea actrului, dar in rest nu am rezistat. E prea devreme sa dau un verdict. Si daca chiar sufar de asa ceva, ce ar trebui sa fac. Asi dori un tratament care sa nu dureze mult, si "medicamentul" respectiv sa nu creeze dependenta. Multumesc
Ciprian16

raspuns

Mesajde Sexolog » Lun Sep 15, 2008 14:01

Apelativul de barbat se capata de obicei la primele manifestari ale pubertatii. Pana la statutul de "barbat" in adevaratul sens al cuvantului, este un drum de parcurs, presarat cu o serie de modificari de ordin fiziologic, psihologic, social. Viata sexuala a unui adolescent suporta modificari si capata consistenta in timp si prin exercitiu. Ejacularea precoce e un fenomen des intalnit la tineri, datorat in mare parte lipsei de experienta. Daca doresti neaparat un remediu, poti alege oricare din produsele din categoria "stimulente", pentru intarzierea ejacularii. Nu au efecte secundare si nu dau dependenta.
Sexolog

Înapoi la Intreaba sexologul