2 intrebari care ma macina

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

2 intrebari care ma macina

Mesajde Ben » Vin Sep 12, 2008 17:34

Buna seara! am si eu 2 intrebari cum fac sa nu mai ejaculez noaptea in somn caci mi se intample uneori acest lucru.As vrea sa mai stiu dak sperma ramane intr-un anumit loc(ex.cearsaf sau haine) daca cineva pune mana pe ea e posibil sa ajunga oriunde inclusiv la cineva in vagin nu?aceasta ipoteza ma face nevoit sa va intreb cat timp sperma isi pastreaza proprietatile(ma refer dupa cat tp nu mai poate avea o femeie copii daca ajunge in vaginul ei)? Poate ca este o intrebare prosteasca dar va rog foarte mult sa nu o ocoliti vreau sa stiu foarte mult raspunsul la ambele intrebari. Multumesc!
Ben

raspuns

Mesajde Sexolog » Lun Sep 15, 2008 13:19

Ejacularea in timpul noptii este un lucru absolut normal, in cazul adolescentilor si tinerilor si se numeste polutie. O viata sexuala activa si regulata indeparteaza de obicei aceasta problema.Pentru ca o femeie sa ramana insarcinata trebuie ca sperma sa ajunga in vagin, iar femeia respectiva sa se afle in perioada de ovulatie. Spermatozoizii din sperma au o durata de viata cuprinsa intre 3-5 zile, iar ovulul intre 12-24 ore. Este prea putin probabil ca spermatozoizii de pe cearsaf sa intalneasca un ovul si sa se produca fecundatia.
Sexolog

Înapoi la Intreaba sexologul