parapareza spastica encefalopatie infantila

Intrebarile tale isi gasesc raspunsuri!!

parapareza spastica encefalopatie infantila

Mesajde petrutza09 » Mar Oct 13, 2009 13:08

buna ziua.numele meu este petrutza si sunt casatorita de 3 ani.sotul meu este cu 13 ani mai mare decat mine si de curand am inceput sa avem probleme legate de actul sexual.nu cred ca motivul ar fi ca nu il mai atrag.as dori sa stiu daca diagnosticul de PARAPAREZA SPASTICA,ENCEFALOPATIE INFANTILA ar putea sa ii afecteze erectia si totodata relatia sexuala dintre noi.mentionez ca avem o fetita de 8 luni si din momentul in care a aflat ca sunt insarcinata(cam pe la 1 luna)pana cand fata noastra a implinit 6 luni noi nu am avut contact sexual.mi se pare o abstinenta destul de mare si as dori sa stiu daca pot face ceva sa remediem problema.cu mii de multumiri......petrutza
petrutza09

Re: parapareza spastica encefalopatie infantila

Mesajde Sexolog » Mar Oct 27, 2009 11:21

Bolile de care sufera sotul dvs. sunt boli neurologice cu implicatii multiple, care pot afecta intre altele si viata sexuala. Cel mai bun raspuns in acest sens vi-l poate da medicul curant al sotului dvs., deoarece el stie diagnosticul corect si complet, cat de evoluata este boala si ce tratament a luat sotul dvs. (detalii care mie imi sunt necunoscute). Din cele descrise de dvs. inteleg ca ati avut o viata sexuala satisfacatoare pana la un moment dat si problemele au inceput din momentul in care ati ramas insarcinata. Multi barbati inceteaza sa mai aiba relatii sexuale cu partenerele insarcinate, deoarece considera ca astfel ar putea face rau copilului. Poate fi si cazul dvs. Cel mai bine este sa discutati deschis cu partenerul si sa incercati sa identificati cauzele reale ale acestui comportament. A lansa supozitii avand atat de putine date, este si inutil si periculos.
Sexolog

Înapoi la Intreaba sexologul